Karbid křemíku (SiC) je nákladově-efektivní metalurgický materiál široce používaný při výrobě oceli jako kombinované deoxidační činidlo, přísada křemíku a zdroj uhlíku. Pomáhá nahradit část ferosilicia a rekarburizátorů, optimalizuje výrobní náklady při zachování kvality roztavené oceli.

Karbid křemíku a chemické složení
|
Stupeň |
SiC |
Zdarma C |
Si+SiO₂ |
Fe203 |
|
SiC40 |
40.0-42.0% |
5.0±2.0% |
31.0±3.0% |
- |
|
SiC45 |
45.0±4.0% |
5.0±2.0% |
31.0±3.0% |
7.0±2.0% |
|
SiC55 |
55.0-57.0% |
4.8±1.5% |
28.0±3.0% |
5.0±2.0% |
|
SiC60 |
60.0-63.0% |
3.5±1.0% |
25.0±2.0% |
- |
|
SiC65 |
65.0-68.0% |
4.5±1.0% |
23.0±2.0% |
- |
|
SiC75 |
75.0±4.0% |
2.5±1.0% |
17.0±2.0% |
- |
Klíčové výhody
Nižší výrobní náklady
SiC kombinuje funkce křemíku a uhlíku, což snižuje potřebu samostatných přísad do slitin.
Multi{0}}funkční výkon
Poskytuje dezoxidaci, nauhličování a legování křemíku.
Vhodné pro různé jakosti oceli
Použitelné pro výrobu obyčejné uhlíkové oceli,-nízkolegované oceli a speciální oceli.
Flexibilní výběr třídy
Pro různé metalurgické požadavky jsou k dispozici různé obsahy SiC.
Hlavní aplikace
Karbid křemíku se běžně používá v:
|
Aplikace |
Funkce |
|
Výroba uhlíkové oceli |
Dezoxidace a úprava uhlíku |
|
Nízká-legovaná ocel |
Přidání křemíku a uhlíku |
|
Výroba speciální oceli |
Zlepšení kvality roztavené oceli |
|
Slévárenský průmysl |
Optimalizace výkonu castingu |
|
Výroba oceli v elektrických pecích |
Cenově-efektivní přísada do slitin |
Proč se karbid křemíku používá při výrobě oceli
Kombinovaný zdroj křemíku a uhlíku
Na rozdíl od tradičních jedno{0}}aditiv poskytuje SiC křemík i uhlík, což pomáhá zjednodušit úpravu slitiny během výroby oceli.
Výkonnost deoxidace
Křemík v SiC reaguje se sloučeninami obsahujícími kyslík-v roztavené oceli, což pomáhá snižovat obsah kyslíku a zlepšuje čistotu oceli.
Optimalizace nákladů
SiC může částečně nahradit ferosilicia a rekarburizátory, čímž se sníží náklady na přidávání slitin při zachování požadovaného výkonu oceli.
Stabilní metalurgické zpracování
Jeho kontrolované chemické složení podporuje konzistentní procesy výroby oceli.
Výrobní a dodavatelská kapacita
Anyang Baitengxin Metals Co., Ltd. dodává metalurgické-materiály a feroslitiny na bázi křemíku zákazníkům po celém světě.
Díky profesionálním výrobním zdrojům, postupům kontroly kvality a zkušenostem s exportem poskytuje společnost přizpůsobené třídy a specifikace SiC podle požadavků oceláren.
Kontrola kvality a dokumentace
Kontrola kvality se zaměřuje na stabilitu chemického složení.
Kontrola zahrnuje:
Analýza obsahu SiC.
Testování uhlíku zdarma.
Testování složení související-s křemíkem.
Kontrola obsahu Fe₂O₃.
Ověření kvality šarže.
Dostupné dokumenty:
Certifikát analýzy (COA).
Bezpečnostní list materiálu (MSDS).
Kontrolní zprávy třetí strany{0} na vyžádání.
Forma produktu a možnosti dodávky
|
Položka |
Specifikace |
|
Formulář produktu |
Kusové, zrnité nebo přizpůsobené formy |
|
Obsah SiC |
K dispozici jsou 40%-75% třídy |
|
Chemická úprava |
Přizpůsobeno podle požadavků na výrobu oceli |
|
Velikost částic |
Přizpůsobené |
Balení, logistika a skladování
Dodáváno s přizpůsobeným exportním balením podle požadavků objednávky.
K dispozici jsou obaly-odolné proti vlhkosti.
Vhodné pro kontejnerovou přepravu.
Skladujte v suchém a větraném skladu.
Chraňte produkty před vlhkostí a znečištěním.
Před použitím uchovávejte obal uzavřený.
FAQ
| Stupeň | SiC | Zdarma C | Si+SiO₂ | Fe203 |
| SiC40 | 40.0 - 42.0% | 5.0 ± 2.0% | 31.0 ± 3.0% | - |
| SiC45 | 45.0 ± 4.0% | 5.0 ± 2.0% | 31.0 ± 3.0% | 7.0 ± 2.0% |
| SiC55 | 55.0 - 57.0% | 4.8 ± 1.5% | 28.0 ± 3.0% | 5.0 ± 2.0% |
| SiC60 | 60.0 - 63.0% | 3.5 ± 1.0% | 25.0 ± 2.0% | - |
| SiC65 | 65.0 - 68.0% | 4.5 ± 1.0% | 23.0 ± 2.0% | - |
| SiC75 | 75.0 ± 4.0% | 2.5 ± 1.0% | 17.0 ± 2.0% | - |
Populární Tagy: Karbid křemíku sic, Čína výrobci karbidu křemíku sic, továrna
